Etusivu > Ajovarusteet > Ajovarusteet ja tarvikkeet > Ajotakit > Sweep Nash ajotakki musta/valkoinen

239,00 

Sweep Nash ajotakki musta/valkoinen

Nash on uuden generaation sporttinen tekstiilitakki joka yhdistää tyylin ja toiminnallisuuden. Sen moderni, sporttinen ja tyylikäs ulkonäkö sopii erinomaisesti yhteen naku- ja sporttipyörien kanssa jos kaipaat sporttisen nahkatakin ulkonäköä, mutta tekstiilitakin ominaisuuksia ja käyttömukavuutta. Tämä vedenpitävä ajotakki on suunniteltu toimimaan aina kaupunkiajelusta moottoritievauhteihin.

Kuvaus

Rakenne
Nash-tekstiilitakki on valmistettu kestävästä ja repäisylujasta Polytech-kankaasta, joka tarjoaa erinomaisen suojan. Takissa on:
– CE FprEN17092-2018 hyväksyntä
– Vedenpitävä DRY-TEK kalvotus
– Irrotettava Thermoline lämpövuori
– Olkapäissä thermoplastiset suojat
– Joustavat erikoismateriaalit selässä parantavat liikkuvuutta huomattavasti

Suojaus
Nash tarjoaa kattavan suojan:
– Uudet level 2 perforoidut CE EN1621-1 suojat olkapäissä ja kyynärpäissä
– Paikka CE EN1621-2 SWEEP SolidB2 selkäpanssarille
– Rinnassa paikka SWEEP:in 2-osaiselle rintapanssarille

Ilmastointi
– Ilmastointivetoketjut olkapäissä ja selässä
– Hengittävä mesh-sisävuori

Taskut ja säädettävyys
– Kaksi taskua edessä
– Sisävuoressa iso povitasku
– Sisävuoressa puhelintasku
– Istuvuussäädöt käsivarsissa ja helmassa
– Yhdistettävissä vetoketjulla kaikkiin SWEEP housuihin

Lisäksi Nash-takissa on valoa heijastavia erikoismateriaaleja, jotka parantavat näkyvyyttä pimeässä. Tämä monipuolinen tekstiilitakki tarjoaa erinomaisen yhdistelmän mukavuutta, turvallisuutta ja tyylikkyyttä kaikenlaiseen ajoon todella tyylikkäällä sporttisella ulkonäöllä.