Etusivu > Ajovarusteet > Ajovarusteet ja tarvikkeet > Ajohanskat > BMW 2 in 1 Paceguard ajohanskat

210,00 

BMW Tenda 2 in 1 ajohanskat

Tenda 2in1 GORE-TEX -hanskat – Mukavuutta ja suojaa säällä kuin säällä!
Tenda 2in1 GORE-TEX -hanskat yhdistävät ainutlaatuisen kaksoishanska teknologian, joka tarjoaa käyttäjälleen sekä erinomaisen mukavuuden että monipuolisen sääsuojan. Näiden urheilullisten hanskojen kahden kammion ansiosta voit valita optimaalisen suojan sääolosuhteiden mukaan.

Kuvaus

  • Urheilullinen 2in1-muotoilu: Kaksikammioinen GORE-TEX-teknologia takaa maksimaalisen käyttömukavuuden ja vedenpitävyyden (vesipilariarvo 28 000 mm).
  • Monipuolinen säädettävyys: Valitse säästä riippuen joko GRIP-puoli, joka tarjoaa erinomaisen otteen kengurunnahkapinnan ansiosta, tai PROOF-puoli, joka on tuulen- ja vedenpitävä sekä hengittävä GORE-TEX-kalvon ansiosta.
  • Paras pito: Ensimmäisessä kammiossa (GRIP) kengurunnahkainen kämmenosa varmistaa poikkeuksellisen otteen ohjaustangosta.
  • Täydellinen suoja: Toisessa kammiossa (PROOF) tuulen- ja vedenpitävä GORE-TEX-kalvo suojaa tehokkaasti sääolosuhteilta ja tarjoaa samalla hengittävyyttä.
Turvallisuusominaisuudet:
  • Kovamuovista valmistettu rystysuoja, jossa on iskuja vaimentavaa vaahtoa.
Toiminnallisuudet:
  • Vasen etusormi varustettu visiirinpyyhkijällä, joka helpottaa ajonäkymän ylläpitoa huonolla säällä.
  • Kosketusnäyttöystävälliset peukalon ja etusormen kärjet mahdollistavat laitteiden käytön ilman hanskojen riisumista.
  • Värikoodatut merkinnät helpottavat kammioiden valintaa ja hanskojen pukemista.
Materiaalit ja tekniset tiedot:
  • Materiaali: 45 % nahkaa, 40 % polyesteriä, 5 % polyamidia, 10 % PTFE:tä (GORE-TEX-kalvo).
  • Vesipilariarvo: 28 000 mm.
Tenda 2in1 GORE-TEX -hanskat ovat täydellinen valinta moottoripyöräilijöille, jotka eivät tingi mukavuudesta, toiminnallisuudesta tai turvallisuudesta – säästä riippumatta!