2026
Triumph Tiger 1200 GT Pro
Tyyppi
Enduro / MX
Kuutiotilavuus
1 200 ccm
28 290 €
+ toimituskulut 600 €.
Ajoneuvon hinta vakiovarustein, sisältäen mahdollisen autoveron.
Tehokkaampi, vääntävämpi, kevyempi, entistäkin parempi!
- Tuotekuvaus
|
Tarjouspyyntö
Varaa koeajo
"*" näyttää pakolliset kentät
Tekniset tiedot
| Moottori | 1200cc nestejäähdytetty, 12 venttiilinen, DOHC, Rivi3 |
|---|---|
| Teho (maksimi) | 150PS / 148bhp (110.4kW) @ 9,000rpm |
| Vääntö (maksimi) | 130 Nm @ 7,000 rpm |
| Märkäpaino | 245kg |
| Istuinkorkeus | 850-870mm |
| Polttoainetankki | 20L |
| Huoltoväli | 16 000km tai 1 vuosi |
| Ilmoitettu kulutus | - |
| Vetotapa | Kardaani |