2026
Triumph Speed Twin 900
Tyyppi
Custom, Katupyörä
Kuutiotilavuus
900 ccm
14 490 €
+ toimituskulut 600 €.
Ajoneuvon hinta vakiovarustein, sisältäen mahdollisen autoveron.
- Tuotekuvaus
Täysin uudistunut Triumph Speed Twin 900.
Ajatonta, klassista kauneutta ja modernia teknologiaa samassa paketissa!
- Kaarre ABS
- Ajotilamoodit – Road ja Rain
- USB-C pistoke
- Led ajovalot päiväajovaloilla
- Itsestään sammuvat vilkut
- TFT mittaristo
- 43mm upside-down marzocchi keula
- Kuristettavissa A2-luokkaan
Lisävarusteita löytyy kattava valikoima, saatavilla mm.
Kahvalämmittimet, vakionopeudensäädin, rengaspainevalvonta, takalaukku, tuulisuoja, matala satula ja paljon muuta.
Tarjouspyyntö
Varaa koeajo
"*" näyttää pakolliset kentät
Tekniset tiedot
| Moottori | 900cc rivikakkonen |
|---|---|
| Teho (maksimi) | 65PS / 64.1bhp (47.8kW) @ 7500rpm |
| Vääntö (maksimi) | 80Nm @ 3800rpm |
| Kuivapaino | 198kg |
| Istuinkorkeus | 760mm |
| Polttoainetankki | 12l |
| Huoltoväli | 16 000km / 1 vuosi. Ensihuolto 1000km. |
| Ilmoitettu polttoaineenkulutus | 4,1l / 100km |
| Vetotapa | Ketju |