Triumph Scrambler 400 XC
- Tuotekuvaus
Täysin uudistunut Scrambler 400 XC!
XC tulee tehtaalta jo kattavilla varusteilla! Tehtaalta tullessa tässä pyörässä on jo kiinni moottorinsuojaraudat, pinnavanteet, tuulisuoja, high fender kit, käsisuojat, pohjapanssari, Metzeler Karoo Street renkaat, joilla pärjäät niin poluilla kuin kaduilla.
Scrambler 400 XC antaa mahdollisuuden käydä ketteryytensä ansiosta myös pienemmillä poluilla. Painoa pyörällä ei ole kuin 186kg. Pyörän päälle voi hyvillä mielin istahtaa A2-kortilliset kuljettajat sillä tehoa tämä nestejäähdytteinen yksi sylinterinen moottori tuottaa 40 hevosvoimaa. Istuinkorkeus pyörässä on 835mm.
Scrambler 400 XC leveä tanko ja ajotappien matalampi sijoitus helpottaa myös seisaalta ajamista. Pyörästä löytyy myös poiskytkettävä luistonesto ja ABS.
Uusi Triumph Scrambler 400 XC vie luokkansa ajo-ominaisuudet aivan uudelle tasolle, ajoit sitten tiellä tai maastossa.
Tarjouspyyntö
Varaa koeajo
"*" näyttää pakolliset kentät
Tekniset tiedot
| Moottori | Nestejäähdytteinen yksisylinterinen, DOHC |
|---|---|
| Tilavuus | 398.15 cc |
| Teho (maksimi) | 40 PS / 39.5 bhp (29.4 kW) @ 8,000 rpm |
| Vääntö (maksimi) | 37.5 Nm @ 6,500 rpm |
| Vaihteisto | 6-vaihdetta |
| Vetotapa | Ketju |
| Polttoainetankki | 13 L |
| Ilmoitettu kulutus | 3.8L / 100km |
| Huoltoväli | 16,000km / 12 kk |
| Märkäpaino | 186 kg |
| Istuinkorkeus | 835 mm |