Keisarin uudet vaatteet! Rocket 3 päivitty lähes vuosikymmenen odotuksen jälkeen kaudelle 2020 ja jatkaa samalla kokoonpanolla vuodelle 2021.
2500cc rivikolmonen 221Nm väännöllään ei jätä kylmäksi!
Painoa on kevennetty yli 40kg ja ajo-ominaisuudet on saatu todella hyviksi, tämä on todellinen ajajan power cruiser!
Nyt vakiona mm. TFT-mittaristo, kallistuksen huomiova kehittynyt ABS ja luistonestojärjestelmä, mäkilähtöavustin, vakionopeudensäädin, led-ajovalot, ajomoodit (rain, road, sport ja rider), sekä varsinkin 167hp / 221Nm!
Lisävarusteena saatavissa muun muassa Sport sivulaukut, tankkilaukku, laukku matkustajan paikalle, matkustajan selkänoja, tavarateline, kahvanlämmittimet, flyscreen ja vaihdeavustin, joka mahdollistaa vaihteiden vaihdon ylös ja alaspäin ilman kytkintä.
Sekä Bluetooth yksikkö, joka mahdollistaa älypuhelimen sovelluksen kautta mm. Navigoinnin, puheluiden soittamisen ja vastaamisen (vaatii kypäräpuhelimen), musiikin kuuntelun (vaatii kypäräpuhelimen) ja Go pro kameran liittämisen.