Kawasaki Z650 S
Myyjämme auttavat mielellään tarpeisiisi räätälöidyn rahoitusratkaisun rakentamisessa. Rahoitus vaatii erillisen luottopäätöksen sekä kasko- ja liikennevakuutuksen ottamisen.
Esimerkkilaskelma on suuntaa antava arvio. Hinta 10840 € , Käsiraha 2 168 €, kuukausierä 187,41 €, luoton määrä yht. 9 021 (sis. perustamismaksu 190 € ). Kuukausierä sisältää koron 6.95 %, perustamismaksun 349 € ja käsittelykulu 9 €/kk. Luottokustannukset yhteensä 1 683,83 € ja todellinen luottohinta 11 244,83 €. Ota yhteyttä Biketeamille, niin laskemme sinulle tarkan rahoitustarjouksen.
Uusi Z 650 S. Sugomi-suorituskyky ja muotoilu kevyessä ja ketterässä paketissa 650cc parallel twin -moottorilla, jossa nyt entistäkin enemmän keskialueen vääntöä ja voimaa.
- Terävä ja räyhäkäs Sugomi-muotoilu
- Luistonesto
- LED-ajovalot
- Kevyt käsiteltävyys
- TFT-mittaristo, Bluetooth älypuhelin yhteydet ja RIDEOLOGY-sovellus
- ABS-jarrujärjestelmä
- Kytkimen käyttöä keventävä FCC Assist & Slipper -yhdistelmäluistokytkin
- Rajoitettavissa A2-ajokorttiluokkaan
- S-mallissa pehmeämpi ja korkeampi satula
- S-mallissa leveämpi ohjaustanko
- Tehdasoptiot
- Värit
Värit
- Candy Persimmon Red / Ebony
- Metallic Matte Graphenesteel Gray / Ebony
- Metallic Matte Dark Gray / Metallic Spark Black
Candy Persimmon Red / Ebony
Metallic Matte Graphenesteel Gray / Ebony
Metallic Matte Dark Gray / Metallic Spark Black
Tarjouspyyntö
Varaa koeajo
"*" näyttää pakolliset kentät
Tekniset tiedot
Moottori
| Moottorin tyyppi | Nestejäähdytteinen kaksisylinterinen, sylinterit rinnakkain |
|---|---|
| Sylinteritilavuus | 649 cm³ |
| Sylinterin halkaisija x iskun pituus | 83 x 60 mm |
| Puristussuhde | 10.8:1 |
| Venttiilijärjestelmä | DOHC, 8 venttiiliä |
| Polttoainejärjestelmä | Polttoaineen suihkutus: Ø 36 mm x 2 (Keihin) |
| Käynnistysjärjestelmä | Sähkö |
| Voitelu | Painevoitelu, puolikuiva öljypohja |
Suorituskyky & Voimansiirto
| Maksimiteho | 50,2 kW {68 hv} / 8.000 min |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus | 4,3 l/100 km |
| CO2-päästöt | 107 g/km |
| Maksimivääntö | 64 N•m {6,5 kgf•m} / 6700 min |
| Polttoaineen kulutus 35kW | 4,5 l/100 km |
| CO2-päästöt 35 kW | 107 g/km |
| Vaihteisto | 6 vaihdetta |
| Toisioveto | Koteloitu ketju |
| Ensiövedon välityssuhde | 2.095 (88/42) |
| Välityssuhde, 1. vaihde | 2.438 (39/16) |
| Välityssuhde, 2. vaihde | 1.714 (36/21) |
| Välityssuhde, 3. vaihde | 1.333 (32/24) |
| Välityssuhde, 4. vaihde | 1.111 (30/27) |
| Välityssuhde, 5. vaihde | 0.966 (28/29) |
| Välityssuhde, 6. vaihde | 0.852 (23/27) |
| Kytkin | Märkä monilevy, manuaalinen |
Jarrut & Jousitus
| Jarrut, etu | Kaksi puolikelluvaa 300 mm jarrulevyä. 2-mäntäinen jarrusatula |
|---|---|
| Jarrut, taka | Yksi 220 mm jarrulevy |
| Jousitus, etu | 41 mm teleskooppihaarukka |
| Jousitus, taka | Vaakatasoinen Back-link -jousitus esijännityksen säädöllä |
Runko & Mitat
| Rungon tyyppi | Trellis, erittäin luja teräs |
|---|---|
| Takaylitys | 100 mm |
| Etupyörän liike | 125 mm |
| Takapyörän liike | 130 mm |
| Rengas, etu | 120/70ZR17M/C (58W) |
| Rengas, taka | 160/60ZR17M/C (69W) |
| P x L x K | 2055 x 805 x 1080 mm |
| Akseliväli | 1410 mm |
| Maavara | 130 mm |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 15 litraa |
| Istuinkorkeus | 805 mm |
| Omamassa | 190 kg |